Januarierbjudande: Kyckling/Fetaost Sallad 55:-
(Artikel) Publicerad 21/12, 2011 kl. 23:59
Java Coffeeshop är en typisk "refuge" som fransmännen uttrycker det. Ett ställe dit man går för att få ett avbrott i det man håller på med - Tänk, så skönt att kunna koppla av en stund och vara sig själv! Eller, varför inte, att också kunna umgås med sina vänner på ett otvunget sätt.
Vilket på intet sätt förtar, att här också kan odlas bekantskaper, göras affärer, planeras aktiviteter.
Hit kommer också celebriteter såsom popikonen Tom Jones, när han var i sta´n. Idrottsstjärnor hittade också hit, från Friidrottsmästerskapen, för att njuta av gott kaffe och god mat.
Ännu har inte alla Gävleborgare varit på Java Coffee Shop! Men de blir fler och fler, som styr sina steg mot det mysiga innestället vid Stortorget i Gävle.
Välkommen! Hälsar Jashar.
Se också vår hemsida! www.coffeeshopjava.se
En programledares bekännelser - del 18 Följ Marie Björks arbete som programledare i kultur- och n...
Vi ser några av Sveriges mest kända artister som Amy Diamond, Nassim Al Fak...
Musikunderhållning av Järbo Spelmän. Entré 50:- inkl. servering.
Invigning 12 maj kl 14. Att vara Furuviksbarn var ett sätt att leva för må...
Biljettpris: 80 kr Biljetter köps i musikbiblioteket Arrangör: Studieförbu...
MELODIQUIZ; SPELET FÖR ALLA SOM ÄLSKAR FRÅGESPORT OCH MUSIK. SÄSONGS-FIN...